Recenzje etui iPhone X XS, testy Spigen, OtterBox, LifeProof, Totallee i Sena

W tej serii zestawienia recenzji dla etui na iPhone’a X skupimy się na markach takich jak Spigen, OtterBox, LifeProof, Totallee i Sena. Uznaliśmy, że z okazji wprowadzenia na rynek tak poważnego produktu jak nowy iPhone X, warto będzie nieco bliżej przyjrzeć się niektórym z dostępnych opcji pokrowców.
We wszystkich tych pobieżnych recenzjach przyglądamy się ogólnej użyteczności etui na iPhone’a X. Ekstremalne testy upuszczania i szczegółowe analizy nie stanowią części naszych dociekań, ponieważ czynniki te są mniej ważne niż sposób, w jaki dany case sprawdza się na co dzień, podczas gdy skuteczność ochrony etui nieraz dość łatwo jest stwierdzić na podstawie samego jego wykonania.
Czynniki takie jak wypukłość etui, dostęp do przycisków, ogólna ochrona, przyczepność, grubość i wygląd są tym, na czym skoncentrujemy się w ramach tego artykułu. Wszystkie etui zawarte w tym zestawianiu umożliwiają bezprzewodowe ładowanie, chyba że zaznaczono inaczej.
Etui OtterBox do iPhone X
Kiedyś OtterBox był znany przede wszystkim ze swoich wyjątkowo masywnych futerałów nastawionych głównie na ochronę urządzenia przed czynnikami zewnętrznymi, ale w dzisiejszych czasach firma produkuje wiele innych etui, które są równie skupione na ochronie, ale przy mniejszej masie niż tradycyjna seria Defender.
Case Otterbox Defender
W cenie 44,95 USD, modele Symmetry oferują najszczuplejsze pokrowce od OtterBox. Nazywając je szczupłymi, mamy na myśli to jak wyglądają na tle innych etui OtterBox, aniżeli ich szczupłość jako taką. Symmetry to wciąż bardzo gruby pokrowiec z twardą jak skała obudową i gumowym wnętrzem, które przebiega wzdłuż wszystkich boków iPhone'a X.
Etui Otterbox Symmetry
Etui Symmetry nie są brzydkie od strony designu, ale są znacznie grubsze od tego, w co wolimy na ogół ubierać naszego iPhone'a. Nad wyświetlaczem umieszczono obramowanie wykonane z grubej warstwy materiału, które, choć zapewnia solidną ochronę ekranu, sprawia jednocześnie, że przejeżdżanie palcem z góry do dołu wyświetlacza jest niezaprzeczalnie bardziej irytujące, zwłaszcza jeśli ktoś lubi rozpoczynać przewijanie z samego dołu ekranu.
Przełącznik wyciszenia jest trudny do dostania się z powodu grubości obudowy i może nie działać z niektórymi portami. Na plus jest to, że przyciski głośności i zasilania są łatwe do naciskania. Niewątpliwie mówimy tu o etui, które zapewnia urządzeniu dużą ochronę przed upadkami.
Pokrowiec Otterbox Pursuit
Etui Pursuit, w cenie 69,95 USD, jest grubsze i jeszcze bardziej nastawione na ochronę sprzętu niż Symmetry. Czeka tu na nas twardy plastikowy korpus z grubą gumą, która otacza boki obudowy. Pokrowiec składa się z dwóch części, co pozwala włożyć iPhone'a X do środka, tyle że ponowne spięcie całego zestawu może nam zająć nawet kilka minut.
Jest to etui zaprojektowane z myślą o tym, aby zakrywać porty iPhone'a X, chroniąc je przed działaniem czynników zewnętrznych (kurzem, błotem, brudem i śniegiem). Tym samym port Lightning, przełącznik wyciszenia i otwory z głośnikami są zakryte, zaś wokół obiektywu aparatu zamieszczono tu specjalne uszczelnienie. Przyciski są łatwe do naciskania, podczas gdy na obudowie znajduje się alternatywny kontroler głośności w ramach kompromisu.
Aby jednak naładować iPhone’a, będziemy musieli usunąć małą gumową osłonę znajdującą się nad portem Lightning. Suma summarum większość ludzi nie będzie potrzebować tego poziomu ochrony, co czyni ten produkt zdecydowanie niszowym. Ostatecznie Pursuit jest bardzo podobny do cieńszego futerału Defender i jest to jeden z najlepiej chroniących iPhone’a pokrowców, jakie możecie aktualnie znaleźć na rynku.
Futerał Otterbox Strada Folio
Strada Folio od Otterbox, wyceniania na 49,95 USD, łączy ochronę godną OtterBox z portfelowym designem. Gumowa, twarda powłoka z tworzywa sztucznego chroni iPhone'a, a zewnętrzne, skórzane pokrycie to gratka dla osób lubiących skórzany wygląd. Mamy tu też obszerną przednią osłonę, również wykonaną ze skóry, z wydzieloną częścią na karty kredytowe lub gotówkę.
Strada Folio jest podobna pod względem wielkości do Symmetry, więc mimo że nie jest tak masywna jak inne produkty OtterBox, wciąż pozostaje potężnie zbudowanym pokrowcem w porównaniu do cieńszych futerałów innych producentów. OtterBox radzi sobie dobrze z przyciskami i portami, więc wszystko jest dostępne i łatwe do klikania z wyjątkiem przycisku zasilania, który okazał się dla nas trudny w użyciu. Futerał Strada zapewnia całkowitą ochronę urządzenia dzięki osłonie z przodu i, jak wszystkie etui OtterBox, wygląda na taki, który jest w stanie przetrwać nawet bardzo poważne uszkodzenia.
Case Otterbox Defender (Screenless Edition)
OtterBox Defender (Screenless Edition) to tradycyjna obudowa od OtterBox nastawiona na ultra ochronę. Jest to najgrubsze etui dla telefonu iPhone X od OtterBox i sprawia wrażenie bardziej masywnego niż dwa modele iPhone'a X położone jeden na drugim. Mając to na uwadze, jasnym jest, że mamy tu do czynienia z naprawdę poważną wypukłością. Produkt oferuje pełną ochronę iPhone'a X na wszystkich frontach, uwzględniając wszystkie porty, a także uszczelnia obszar wokół aparatu. Składa się on z trzech części (dwie połówki plastikowej obudowy oraz gumowe wykończenie), dzięki czemu można go umieścić na iPhonie na zasadzie obudowy. Do tego etui posiada wyjmowany zaczep na pasek.
Defender jest niewiarygodnie solidnym produktem, z plastikowym wnętrzem i gumową obudową, a także dodatkową pianką wewnątrz – wszystko po to, aby nic nie stało się naszemu iPhone'owi X. Czymś niespodziewanym byłoby, gdyby iPhone X nie przeżył poważnego upadku, mając na sobie taką zbroję. Nie trzeba dodawać, że materiał biegnący wzdłuż obudowy ekranu znacząco nachodzi na wyświetlacz i nieco ogranicza przesuwanie palcem z góry na dół. Raz jeszcze - jest to poziom ochrony, którego większość ludzi nie potrzebuje, ale tym, którzy szukają tego typu rozwiązania, na pewno spodoba się ta opcja.
Etui Spigen do iPhone X i XS
Spigen ma w swojej ofercie szereg różnych etui i wiele osób pisało do nas z prośbą o zrobienie zestawienia ich największych asów. Ten moment właśnie nadszedł i z góry uprzedzamy, że ta sekcja artykułu nie należy do najkrótszych…
Case Spigen Ultra Hybrid
Ultra Hybrid S (24,99 USD) to przezroczysty pokrowiec z twardą plastikową osłoną i gumowymi bokami, które odstają w celu chronienia wyświetlacza. Produkt posiada wbudowaną podpórkę (nóżkę), która działa w trybie krajobrazowym, co jest ciekawym dodatkiem, zwłaszcza jeśli ktoś ogląda wiele filmów.
Mimo to musimy przyznać, że nie za bardzo podoba nam się wygląd tego dodatku. Obudowa nie jest super cienka, ani też super gruba, a dzięki elastycznym bokom etui dobrze leży w dłoni. Pokrowiec jest przezroczysty i pozostawia widocznymi krawędzie iPhone'a X. Przyciski są łatwe do naciskania i chociaż nie jest to najlepiej chroniąca obudowa pod słońcem, powinna zapewniać przyzwoite zabezpieczenie przed upadkami.
Ultra Hybrid (24,99 USD) - Jeśli nie podoba Wam się podpórka w Ultra Hybrid S, Ultra Hybrid jest czymś dla Was. Jest to identyczny produkt, tyle że bez wspomnianej nóżki. Wszystkie etui Ultra Hybrid są przezroczyste, ale oferują różne opcje kolorów obramowania.
Podobnie jak Ultra Hybrid S, czeka tu na nas twarda plastikowa powłoka z gumowymi bokami, które zapewniają dobrą przyczepność. Ultra Hybrid i Ultra Hybrid S to etui okupują mniej więcej środek pokrowcowego spektrum, tzn. są bardziej masywne od niektórych obudów typu slim fit, ale nie są na tyle duże, by móc popsuć ogólną aparycję iPhone'a X.
Pokrowiec Spigen Thin Fit
Thin Fit (14,99 USD) - lubimy minimalne etui i to tutaj było jednym z naszych ulubionych. Thin Fit to cienka powłoka wykonana z twardego, gładkiego, przyczepnego materiału, który łatwo trzyma się dłoni. Produkt pozostawia górną i dolną część iPhone'a X odkrytą i nie wpływa na przesuwanie palcem po ekranie, dlatego jest to dobry wybór dla tych, którym przeszkadza dolna warstwa materiału w z przodu pokrowców. Wszystkie przyciski są również odsłonięte, więc nie ma zakłóceń w korzystaniu z nich. Do tego cienka warstwa materiału chroni boki wyświetlacza, gdy iPhone jest skierowany „twarzą w dół”. Z tyłu znajduje się również lekka warstwa materiału pomagająca chronić wybrzuszenie wokół aparatu.
Ta obudowa zapewni ochronę przed zadrapaniami i zarysowaniami z tyłu i może również chronić przed mniej poważnymi upadkami, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że mówimy tu o ochronie z cyklu super light. Etui dodaje niewiele objętości do iPhone'a X, ponieważ ma grubość zaledwie 0,5 mm, przez co jest prawie niezauważalne pomimo spełnianej funkcji.
Futerał Spigen Neo Hybrid i Neo Hybrid Crystal
Neo Hybrid i Neo Hybrid Crystal (29,99 USD) - Neo Hybrid to przeciętne etui o średniej grubości, oferujące średniej jakości ochronę telefonu. Nie jest tak cienkie jak np. Thin Fit, ale też nie jest tak grube jak choćby Symmetry od OtterBox.
Obudowa Neo Hybrid jest wykonana z elastycznej gumy z plastikowymi brzegami, natomiast Neo Hybrid Crystal to przezroczysty twardy plastik z gumowym akcentem na krawędziach, które zasłaniają rogi iPhone'a X.
Oba futerały zapewniają dobrą przyczepność i posiadają ochronę wyświetlacza w formie krawędzi pokrytej miękkim materiałem, który to niestety jest poprowadzony wzdłuż całego iPhone'a X, włącznie z dolną częścią wyświetlacza. Przyciski są zakryte, ale są łatwe do naciskania, a biorąc pod uwagę ich grubsze obramowania, oba „kejsy” zapewniają dogodną ochronę przed upadkami.
Case Spigen Tough Armor
Tough Armor (34,99 USD) - Tough Armor to kolejny produkt Spigen z podpórką, która działa, gdy iPhone X jest w trybie poziomym (krajobrazowym). Etui wykonane jest z miękkiego, elastycznego materiału gumowego wzmocnionego z tyłu i po bokach twardym tworzywem sztucznym. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co ma w swojej nazwie angielskie słowo „armor” (czyli zbroję), będzie siłą rzeczy nieco większe niż przeciętny pokrowiec i tak też jest w tym przypadku.
Przyciski są zakryte, ale łatwe do klikania, mimo że etui to jest mniej przyczepne niż inne futerały Spigen. Etui jest dość grube, z masywnym obramowaniem biegnącym wokół wyświetlacza. Ramy te nie dosięgają jednak zbyt wysoko, więc choć nieco przeszkadzają w przesuwaniu palcem po ekranie, łatwo się do nich przyzwyczaić. Specjalna obudowa otacza też wycięcie aparatu, a dodatkowo etui posiada wycięcie na logo Apple.
Nie jesteśmy wielkimi fanami tego, jak zbudowany jest ten produkt, ale zdecydowanie wygląda na taki, który zapewnia godziwe zabezpieczenie dla iPhone’a X.
Etui Spigen Slim Armor CS
Slim Armor CS (34,99 USD) - Slim Armor CS jest podobny w konstrukcji do Tough Armor i wydaje się oferować mniej więcej taki sam poziom ochrony, tyle że nie ma tu wycięcia na logo Apple z tyłu. Zamiast tego znajdziemy twardy plastikowy przesuwany element, który pozwala na przechowywanie kart kredytowych i dokumentów pod spodem. Sam mechanizm przesuwania jest dość delikatny i podczas pisania tej recenzji złamało nam się przez to całe etui, więc warto mieć to na uwadze. Nie wiemy też, jak produkt ten wytrzymuje próbę czasu.
Case Spigen Rugged Armor
Rugged Armor (19,99 USD) - nie jesteśmy pewni, czym motywowana jest nazwa tego produktu, ponieważ nie ma w nim nic, co sugerowałoby ponadprzeciętną wytrzymałość. Etui jest wykonane z miękkiego, elastycznego materiału gumowego, który jest trochę zbyt gładki i cieńszy niż inne „pancerze” Spigen, ponieważ nie ma dodatkowego twardego plastikowego akcentu.
Oferuje on miękkie obramowanie nad wyświetlaczem (które, mimo to, nie sięga zbyt wysoko) i chroni aparat, a także obejmuje wszystkie przyciski. Nie czuje się z nim takiej pewności jak z Tough Armor, ale pokrowiec na pewno jest grubszy niż choćby Slim Fit, nie będąc przy tym zbyt masywnym, co przekłada się na przyzwoity kompromis między ochroną a szczupłością. Nie zapomnijmy, że Rugged Armor posiada również wycięcie z tyłu na logo Apple.
Pokrowiec Spigen Hybrid Armor
Hybrid Armor (29,99 USD) - Hybrid Armor jest podobny do etui Slim Armor CS i Tough Armor. Jest to elastyczna gumowa obudowa z twardą plastikową osłoną z tyłu. We wszystkich tych pancerzach posiadających element z tworzywa sztucznego, plastikowa część jest tą, która najbardziej wystaje. W tym konkretnym pokrowcu komponent ten ma tendencję do losowego odstawania od obudowy i nie najlepiej leży w dłoni, co z pewnością będzie sporą irytacją w codziennym użytkowaniu.
Produkt ten wydaje się równie masywny i efektywny od strony ochrony jak Tough Armor, więc wygląda na to, że wytrzyma wiele rodzajów upadków. Przycisk zasilania pozostaje łatwo klikalny, ale już przyciski głośności oferują pod tym kątem pewien opór. Etui chroni aparat, ma wycięcie z logo Apple i zapewnia ochronę wokół przedniego obramowania, dzięki czemu wyświetlacz jest bezpieczny leżąc „twarzą w dół”.
Etui Spigen Wallet S
Wallet S (29,99 USD) - jak sama nazwa wskazuje, jest to etui, które ma nam zastąpić portfel. Jest to futerał z twardą plastikową osłoną, która utrzymuje iPhone'a na miejscu, oraz przednią przegródką mogącą pomieścić wiele kart i trochę gotówki w większej bocznej kieszeni.
Sam produkt jest stosunkowo cienki, a mały pasek magnetyczny dba o jego szczelne zamknięcie. W większości tego typu etui brakuje mechanizmu magnetycznego dla zamknięcia, przez co zawsze martwimy się o to, jak poradzą sobie przy upadku, ale ten konkretny produkt wychodzi temu zmartwieniu naprzeciw, przez co powinien odpowiednio chronić przednią i tylną część obudowy iPhone'a X. Wewnętrzna część etui Wallet S przypomina poniekąd Thin Fit, posiadając odrobinę obramowania po bokach iPhone'a, ale pozostawiając przy tym górę i dół bez pokrycia.
Przednia klapa odchyla się do tyłu, gdy iPhone X jest w użyciu, więc nie różni się zbytnio od futerału bez klapki. Design jest przemyślany, raczej prosty i wykonany z materiału z syntetycznej skóry. Pokrywa odchyla się jednak do tyłu, przekraczając kąt 180 stopni, dzięki czemu etui może służyć jako podpórka do oglądania filmów w trybie krajobrazowym.
Pokrowiec Spigen Liquid Crystal
Liquid Crystal (19,99 USD) - Liquid Crystal to kolejny z naszych ulubionych pokrowców od Spigen. Jest przezroczysty, ale zamiast twardego plastiku, jest wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego o nazwie TPU. Pokrowiec jest nadzwyczaj przyczepny i łatwy do trzymania w dłoni, a dodatkowo pozwala oryginalnemu designowi iPhone'a X zachwycać swoim pięknem. Żeby nie było zbyt kolorowo, na krawędziach jest tu dużo oznakowań producenckich, które niestety przesłaniają błyszczącą stal nierdzewną iPhone’a.
Spodziewajmy się też obramowania z przodu, które chroni wyświetlacz i przebiega po całej jego długości. Mimo to, fakt ten nie okazał się dla nas szczególnie irytujący podczas przesuwania palcem po ekranie, być może dlatego, że obramowanie te pozostaje stosunkowo płaskie. Przyciski w tym etui są dostępne i łatwo klikalne, zaś sama obudowa jest smukła i sprawia wrażenie zapewniającej naszemu urządzeniu przyzwoitą ochronę.
Etui te muszą być siłą rzeczy podatne na plamy, skoro Spigen zawiera instrukcje ich czyszczenia i dołącza do produktu specjalne ściereczki. Istnieje kilka odmian modelu Liquid Crystal, w tym standardowy model Clear (przezroczysty), Matte Black (matowa czerń), Liquid Crystal Blossom z motywem płatków kwiatów, Liquid Crystal Glitter (błyszczący i zarazem nasz ulubiony!), czy też połyskujący Liquid Crystal Shine z wzorem kwiatu mandali.
Etui Spigen Liquid Air
Liquid Air (14,99 USD) - Liquid Air jest podobny do etui Liquid Crystal, ponieważ również jest wykonany z elastycznego materiału gumowego. Jest stosunkowo cienki, choć nie tak cienki jak Thin Fit, i oferuje atrakcyjny design diamentu. Materiał, z którego jest zrobiony, jest dość śliski, więc nie sądzimy, aby mógł on zapewniać szczególnie dobrą przyczepność.
Niemniej jednak, podobało nam się jak cienki był to pokrowiec przy jednoczesnym zapewnianiu iPhone’owi solidnej ochrony. Jego budowa zakrywa przyciski, ale pozostawia je łatwe do wciskania, a także chroni wyświetlacz. Ten futerał nie dodaje dużo objętości do iPhone’a i był jednym z naszych faworytów w ofercie Spigen dzięki miłemu dla oka designowi i szczupłemu wyprofilowaniu.
Case Rugged Crystal
Rugged Crystal (24,99 USD) - pokrowiec Rugged Crystal można by opisać jako lepiej wykonany i bardziej wytrzymały Liquid Crystal. Jest on wykonany z tego samego elastycznego, przezroczystego tworzywa TPU, które jest niezwykle przyczepne, tyle że w rogach znajdziemy tu dodatkowe wzmocnienie.
Zapewnia ono dodatkową ochronę telefonu przed upadkiem, to prawda, ale z drugiej strony wygląda też dość pokracznie. Poza wzmocnionymi krawędziami mówimy tu zasadniczo o produkcie takim samym jak Liquid Crystal.
Case Totalle do iPhone
Totallee oferuje ultra cienkie plastikowe etui, które są w zasadzie identyczne, jak produkty innych producentów takich jak Peel. Wiele marek tworzy już dziś podobne „kejsy”, choć te od Totallee można dostać w rozsądnej cenie 19 USD i są one oferowane w szerokiej gamie kolorów.
Obudowy te mają grubość 0,02 cala, a więc około 3 mm, co oznacza, że tak naprawdę nie będą oferować większej ochrony dla iPhone'a X przy jego upuszczeniu.
Będą one za to dobrze chronić telefon przed zadrapaniami i zarysowaniami, ale wokół wyświetlacza nie ma obramowania, więc jeśli Wasz iPhone X dotknie gleby twarzą w dół, efekt będzie równoznaczny z upadkiem bez absolutnie żadnej warstwy ochronnej. Jeśli więc zależy Wam wyłącznie na uniknięciu rys, etui Totallee są idealnym rozwiązaniem, ponieważ praktycznie nie pogrubiają iPhone’a swoją obecnością.
Istnieją różne opcje wykończenia dla tego etui i niektóre są droższe od innych. Dla przykładu: metaliczne wykończenie, które wygląda świetnie od strony wizualnej, to koszt rzędu 25 USD.
Case Sena do iPhone X i XS
Sena tworzy wysokiej jakości skórzane etui, które są przyjemne w dotyku i eleganckie dla oka. Byliśmy fanami wielu z ich designów, a ci, którzy lubią skórzane etui, na pewno będą chcieli przyjrzeć się bliżej ofercie tej marki.
Etui Sena Isa Crossbody Snap On
Isa Crossbody Snap On Leather Waller Case (79,95 USD) – ten pokrowiec i portfel w jednym od Isa jest wyposażony w olbrzymi pasek, dzięki czemu można go nosić w poprzek, co wydaje nam się dość komicznym rozwiązaniem – zdecydowanie nie chcielibyśmy, żeby nasz iPhone X zwisał nam w ten sposób wokół biodra. I chociaż pasek ten można w każdej chwili zdjąć, robiąc to pozostawimy na dole etui dwa dość duże otwory.
Kolor tego produktu jest jednak świetny i plusem jest to, że etui służy jako zamiennik portfela. Znajdziemy tu miejsce na prawo jazdy i kilka kart kredytowych w dodatkowym małym przedziale z tyłu obudowy. Ze względu na swoją grubość model Isa nie umożliwia niestety bezprzewodowego ładowania.
Podoba nam się pikowany design i smukły krój tego etui, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Sena wykonała kawał dobrej roboty z przyciskami. Wszystkie pokrowce Sena mają ładne metalowe guziki, które są bardzo klikalne. Wokół telefonu znajduje się obramowanie, które nieco utrudnia przesuwanie palcem z dołu na górę ekranu.
Pokrowiec Racer Leather Snap On
Racer Leather Snap On Case (54,95 USD) - Chociaż sądziliśmy, że pokrowiec Isa jest całkowicie niepraktyczny, Racer od Seny to zupełnie inna historia. Etui wykonane jest z niebieskiej i czarnej skóry, ze stylowym paskiem, który okazał się dla nas bardzo atrakcyjny w praktyce. Skóra jest przyczepna, a tył jest wyściełany, dzięki czemu pokrowiec łatwo i całkiem przyjemnie trzyma się w dłoni.
Pomimo obecności piankowego tyłu, ten „kejs” jest w rzeczywistości dość cienki i ma ciekawe, drobne obramowanie, które chroni wyświetlacz iPhone'a X. Dolna część obudowy jest otwarta, więc nie przeszkadza w przesuwaniu palcem w górę czy też ładowaniu telefonu w stacji dokującej.
Futerał Bence Lanyard Snap On
Bence Lanyard Snap On Case (54.95 USD) – Etui Bence jest podobne do Racera, tyle że bez dodatkowego paska po środku. Wykonane jest z tej samej miękkiej, wyściełanej skóry, która osobiście bardzo nam się podoba, ponieważ jest wygodna i dobrze leży w dłoni.
Etui posiada te same łatwe do naciskania przyciski, otwarty dół ułatwiający przesuwanie palcem w górę ekranu oraz wąskie obramowanie z przodu. Podobnie jak Racer, wydaje się oferować przyzwoity poziom ochrony, nie będąc nadmiernie masywnym, a ze względu na lekko piankowy tył, produkt powinien oferować większą ochronę z tyłu niż przeciętna obudowa. Na zdjęciu widać etui w kolorze czarnym, które prezentuje się naprawdę elegancko w praktyce. Podoba nam się pomysł paska na nadgarstek, ponieważ zapewnia on dodatkową ochronę podczas robienia zdjęć za pomocą jednej ręki.
Etui Arri Wristlet Leather Snap On
Arri Wristlet Leather Snap On Case (54.95 USD) - Ten pokrowiec jest identyczny jak Lanyard, tyle że jest oferowany dodatkowo w dwóch bardziej kobiecych odcieniach. Do wyboru mamy łącznie kilka kolorów, a ten, który widać na zdjęciu poniżej, to wariant różowo-czarny.
Etui ma tę samą miękką, piankową skórę, otwarty dół do swobodnego przesuwania palcem po ekranie, łatwe do klikania metalowe przyciski, a także wąskie obramowanie chroniące wyświetlacz.
Etui LifeProof do iPhone
LifeProof to marka należąca do OtterBox, a jej obudowy oferują wyższy poziom ochrony przed upadkiem niż w przypadku przeciętnego etui dla iPhone'a X. Ochrona przed upadkiem wiąże się tu jednak z dodatkową masą, zaś same futerały LifeProof nie należą do tanich.
Case LifeProof Next
LifeProof Next (79,99 USD) – etui NextProof na iPhone’a X jest podobne do pokrowców OtterBox. Czeka tu na nas dwuczęściowa obudowa zatrzaskowa, która zawiera przezroczysty tył z twardą skorupą i ramę pokrytą gumą dla dodatkowej ochrony przed upadkiem. Choć obudowa nie jest wodoodporna, przeciwdziała zbieraniu się kurzu i nie straszny jest jej śnieg, jako że zasięg jej ochrony obejmuje wszystkie porty i głośniki na dole iPhone'a X.
Ponieważ jest to składane etui, trudno jest je założyć i ściągnąć, co może zniechęcić wszystkich tych, którzy często wymieniają „kejsy” na swoim iPhonie. Etui jest przezroczyste, więc można podziwiać metaliczne wykonanie iPhone'a X, lecz jest ono przy tym wystarczająco grube, aby zapewniać optymalną ochronę urządzenia. Taki poziom ochrony zwiększa jednak masę, co z kolei może nie być w smak osób gustujących w cienkich pokrowcach.
Niestety, przyciski są tu bardzo trudne do naciskania, co jest poważnym minusem biorąc pod uwagę, jak ważne jest korzystanie z nich w telefonie iPhone X. Wokół wyświetlacza przebiega obramowanie, które będzie ekran iPhone’a w pozycji „twarzą w dół” oraz przy upadkach.
Dzięki stosunkowo zwężonej konstrukcji tej ramy, nie przeszkadza ona zbytnio w przesuwaniu palcem po ekranie. Stanowiąc wydatek rzędu 80 USD, mówimy tu o kosztownym etui i dlatego też nie polecamy go szczególnie (głównie z powodu wspomnianego dostępu do przycisków), chyba że potrzebujecie wyższego poziomu ochrony niż może to zapewnić przeciętny pokrowiec.
Pokrowiec LifeProof Slam
LifeProof Slam (49.99 USD) - LifeProof Slam jest podobny do etui LifeProof Next pod względem grubości i wykonania, tyle ten konkretny model jest bardziej przystępny, ponieważ nie ma takiej samej ochrony portów. Port Lightning i głośniki pozostają tu odkryte, jak również na próżno szukać tu osłony przełącznika głośności.
Podoba nam się jasna kombinacja kolorów w Slamie, która ponownie składa się z przezroczystej, twardej plastikowej skorupy pozostawiającej widoczną oryginalną obudowę iPhone'a X oraz z gumowego bumpera zapewniającego lepszą ochronę przed upadkiem. Slam wykorzystuje ten sam dwuczęściowy design, a także posiada przyciski, które są trudne do klikania. Dodatkowo ma on także tę samą zwężoną przednią krawędź co Next.
Podsumowanie zestawienia etui iPhone X i XS
Tym razem Spigen ma w ofercie jedne z najszczuplejszych i najtańszych etui. Szczególnie przypadły nam do gustu niektóre z cieńszych opcji od Spigen, w tym Thin Fit, Liquid Crystal i Liquid Air, będące najszczuplejszymi pokrowcami z całej tej grupy. Wiele innych etui Spigen oferuje nieco więcej ochrony w zamian za większą masę i z pewnością warto mieć je na uwadze, jeśli szukamy dobrego kompromisu między grubością a ochroną.
Aby uzyskać jeszcze większe zabezpieczenie naszego telefonu, warto przyjrzeć się linii obudowy OtterBox. Gdyby natomiast interesowała nas głównie ochrona przed zadrapaniami i zarysowaniami, powinniśmy mieć na oku ofertę Totallee. Pokrowce Totallee mają grubość około 0,3 mm, więc dodają minimalną ilość wybrzuszenia do iPhone'a X.
W przypadku futerałów z wyższej półki, które są zarówno stylowe, jak i efektywnie chronią urządzenie przed upuszczeniem i działaniem czynników zewnętrznych, Sena oferuje etui wysokiej jakości, których wykonanie zapewni nam optymalne zabezpieczenie naszego iPhone’a. LifeProof ma produkty z ładnym designem i które wydają się zapewniać dużą ochronę, ale ich obudowa sprawia, że przyciski w iPhonie X są trudne do naciskania, co w pewnym sensie skreśla dla nas tę markę.
Jak zawsze jesteśmy świadomi tego, że nasze zestawienie ma charakter co najwyżej przeglądowy, w związku z czym miło nam będzie móc odpowiedzieć na Wasze ewentualne pytania odnośnie każdego z omówionych tutaj etui.
Źródło: www.macrumors.com