Wyszukaj po ID produktu

Kable do telefonów

( ilość produktów: 492 )

Komunikacja między smartfonem a komputerem jest niezbędna. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przenieść filmy czy muzykę szybko i bezpiecznie wprost z dysku na pamięć wewnętrzną smartfonu lub odwrotnie. Możemy również wykonać lokalny backup czy wykorzystać telefon jako pamięć przenośną. Co prawda, istnieje łączność bezprzewodowa, lecz jej minusem jest obniżona prędkość transferu oraz błędy podczas przesyłania, np. wskutek zakłóceń lub oddalenia się z telefonem. Właśnie dlatego nie wszyscy są zwolennikiem tej technologii. Kable do telefonu są zdecydowanym ułatwieniem dla wszystkich użytkowników. Zapewniają szybką i niezakłóconą łączność, są bardzo wytrzymałe i trwałe, a przy tym także odporne na wieloletnie użytkowanie. Warto jednak wiedzieć, że takimi cechami charakteryzują się jedynie modele wyselekcjonowane, pewne i pochodzące od najlepszych firm. Modele dostępne w 4GSM spełniają wszystkie wymienione cechy. Trwałe i bezpieczne w użytkowaniu, a także atrakcyjne cenowo i wizualnie, są wymaganym akcesorium dla każdego użytkownika zarówno nowoczesnego, jak i starszego telefonu. Warto się z nimi zapoznać w 4GSM i wybrać taki, który pasuje do danego telefonu. Zapraszamy do zakupu!

Kable do telefonu - czym kierować się podczas zakupu?

Decydując się na zakup kabli do telefonu, warto wybrać je, bazując na kilku istotnych kwestiach. Najważniejszą jest z pewnością model telefonu. Producenci różnie do tego podchodzą i niezbyt chętnie wyposażają swoje smartfony w uniwersalne porty, co tyczy się w szczególności firmy Apple i jej złącz Lightning. Port ten jest używany tylko i wyłącznie w telefonach i tabletach tej marki. Często na rynku wśród flagowców i ekonomicznych modeli z systemem operacyjnym Android (różnych producentów) znajdziemy porty micro-usb oraz usb 3.0, rzadziej mini-usb.

Warto również podjąć decyzję o zakupie danego modelu, oceniając także długość kabla. Jeśli komputer znajduje się w dużej odległości od miejsca, w którym lubimy trzymać telefon podczas przesyłania danych, zdecydujmy się na wersję z nieco dłuższym przewodem. Jeśli jednak wybierzemy zbyt długi, kabel będzie się nieestetycznie plątał i może się uszkodzić, np. poprzez postawienie na nim nóg krzesła.

Ciekawa technologia w kablach do telefonu

Kable do telefonów są także zaawansowane technicznie i spełniają wszelkie wymagania producentów oraz użytkowników. Większość z nich umożliwia między innymi przesył prądu o niskim natężeniu, dając możliwość ładowania telefonu energią z ładowarki lub z komputera. Inne z kolei mogą mieć wymienne końcówki, umożliwiając ich podpięcie do praktycznie każdego modelu telefonu dostępnego na rynku.

Kable do telefonu spełniają jednak zdecydowanie więcej funkcji niż przesył danych czy ładowanie telefonu. Mogą służyć np. jako kabel do podłączenia telewizora portem HDMI. Dzięki temu na TV pojawi się obraz z naszego modelu smartfonu, co pozwoli na oglądanie filmów czy zdjęć wprost na dużym wyświetlaczu. Inne warianty służą jako przejściówka i adapter. Umożliwiają np. podpięcie słuchawek jack 3.5 mm do telefonu, który nie jest wyposażony w odpowiednie wejście. Poszczególne kable do telefonów różnią się także samą konstrukcją kabla. Jedne są tradycyjne i gumowe, a inne zapewniają wieloletnie użytkowanie dzięki zastosowaniu plecionego oplotu, odpornego na zginanie. Niezależnie jednak od wyboru, wszystkie modele dostępne w 4SGM pochodzą od renomowanych producentów i są oryginalne. Zapewniają bezpieczeństwo zarówno danych, jak i samych urządzeń. Zapraszamy do zakupu!

pixel