Wyszukaj po ID produktu

Karty pamięci do telefonu

( ilość produktów: 5 )

Pamięć wewnętrzna w smartfonach zazwyczaj już po kilku miesiącach okazuje się niewystarczająca. Coraz większe zdjęcia o ogromnej rozdzielczości, filmy kręcone w 4K i 60 klatkach na sekundę oraz klipy w zwolnionym tempie to główne “zapychacze” pamięci. Inni użytkownicy kolekcjonują na swoim telefonie całą bibliotekę ulubionych filmów i seriali, a jeszcze inni zapisują na nim muzykę, której nie da się streamować, szczególnie podczas długich podróży samolotem bez zasięgu telefonii i internetu. Wówczas duża pamięć telefonu okazuje się bardzo potrzebna. W większości telefonów z Androidem możemy posiłkować się małymi kartami pamięci, przeważnie w rozmiarze MicroSD. Karty pamięci do telefonu mogą rozszerzać pamięć wewnętrzną urządzenia nawet kilkukrotnie, umożliwiając zapisanie wszystkich interesujących nas rzeczy wprost w pamięci smartfonu. Ważna jest jednak ich prędkość oraz trwałość. Utracone dane, których nie da się odzyskać, mogą być przyczyną utraty zdjęć najbliższych nam osób lub informacji, które zdarzyło nam się zapisać lokalnie w pamięci telefonu. Dlatego warto wybierać marki znane i lubiane, które zapewnią długotrwałe działanie i niewielkie ryzyko powstania niespodziewanych, lecz bardzo przykrych w skutkach awarii. W 4GSM znajdują się karty pamięci do telefonu najlepszych i renomowanych marek.

Czym charakteryzuje się karta pamięci do telefonu?

W większości przypadków karty pamięci do telefonu to karty typu MicroSD, które charakteryzują się bardzo niewielkimi wymiarami zewnętrznymi oraz wysokim poziomem trwałości. Karty w tym rozmiarze jeszcze kilka lat temu nie były w stanie zapewnić wysokich transferów. Był to ogromny problem przy oglądaniu wysokojakościowych filmów 4K w 60 klatkach lub podczas nagrywania dużej ilości danych podczas tworzenia prezentacji czy przerabiania filmów. Wraz z nadejściem nowych technologii, prędkość transferu znacznie się zwiększyła i może dorównywać szybkości działania pamięci wewnętrznej urządzenia.

Jaka pojemność karty pamięci będzie odpowiednia?

Odwiecznym problemem osób, które poszukują nowej karty pamięci do telefonu, jest wybór właściwej pojemności. Modele 32GB są odpowiednie dla sporadycznych i niezbyt zaawansowanych użytkowników telefonów, którzy korzystają z nich nie w celach rozrywkowych i nie streamują muzyki ani filmów. Karta o tej pojemności umożliwia zapisanie wielu zdjęć oraz filmów, lecz nie będzie wystarczająca do oglądania podcastów, filmów czy seriali w trybie off-line. Pojemność 64GB jest już bardzo komfortowa, podobnie z wersjami 128GB, 256GB oraz 512GB. Użytkownik może ich używać jako podręczny pendrive do transportowania dużych plików, np. na uczelnię lub do pracy czy urzędu, a także jako miejsce do przechowywania wielu filmów i seriali lub ogromnej biblioteki plików muzycznych.

Czy karty MicroSD różnią się między sobą?

Zdecydowanie tak! Zależnie od producenta i zastosowanych technologii, karta pamięci MicroSD może być bardzo szybka i pojemna lub odwrotnie - powolna i niezbyt zaawansowana. Najtańsze warianty mają prędkość niewystarczającą do oglądania filmów 4K. Obraz będzie się przycinał, podobnie z transmitowanym dźwiękiem, który może się urywać co kilka sekund ze względu na zbyt niską prędkość przesyłu danych. Warto wówczas zdecydować się na model SDXC (Secure Digital Extended Capacity), który charakteryzuje się większą pojemnością i znacznie szybszym odczytem i zapisem plików, co ma ogromne znaczenie w przypadku smartfonów. W naszym sklepie 4GSM oferujemy jedynie najlepsze modele, które spełnią wszelkie oczekiwania nowoczesnych i bardzo wymagających klientów.

    pixel