Wyszukaj po ID produktu

Ładowarki do telefonów

( ilość produktów: 362 )

Ładowanie telefonu jest stałą częścią życia każdego użytkownika smartfonu. Nawet najnowocześniejsze modele stosunkowo szybko się rozładowują i wymagają częstego ładowania. Coraz większa liczba ciekawych funkcji, takich jak duże wyświetlacze i częste słuchanie muzyki czy surfowanie po internecie mają bezpośredni wpływ na czas pracy naszego telefonu. Do ładowania baterii służą ładowarki do telefonu, które zapewniają szybkie uzupełnienie prądu w akumulatorze i pozwalają na dalsze użytkowanie smartfonu. W naszym sklepie 4GSM znajdziesz najlepsze ładowarki w przeróżnych wariantach. Od typowych i sieciowych, które ładują przez port w smartfonie, aż po warianty przeznaczone do ładowania indukcyjnego, czyli bezprzewodowego. Ponadto, oferujemy również ładowarki w formie stacji dokujących i powerbanki, czyli ładowarki przenośne - doskonałe do podróży. Z kolei wersje samochodowe są wyposażone w typowe złącze, które umożliwia podpięcie ich do praktycznie każdego samochodu dostępnego na rynku. Zwracamy także dużą uwagę na producenta. W naszym sklepie nie przewidujemy półśrodków, dlatego wszystkie modele ładowarek do telefonów pochodzą od renomowanych firm, które doskonale znają się na ich produkcji. Oferujemy je w najniższej cenie na rynku i dokładamy wszelkich starań, aby transakcja przebiegła w miłej atmosferze.

Jakie ładowarki do telefonu są warte uwagi?

Warto zacząć od tego, że nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Co prawda, każda ładowarka zapewnia uzupełnienie baterii, lecz robią to w zupełnie inny sposób. Ładowarka sieciowa jest najbardziej popularna. Z jednej strony jest zakończona dwoma grotami, które wkładamy bezpośrednio do gniazdka, a z drugiej ma kabel zakończony odpowiednią końcówką. Kabel może być podłączony do ładowarki na stałe lub odpinany.

Ładowarka samochodowa ma okrągłą końcówkę, którą wkładamy do gniazda zapalniczki, dostępnego w praktycznie każdym samochodzie. Z drugiej strony znajdziemy porty (lub jeden port) USB, do którego musimy podłączyć właściwy kabel. Z kolei ładowarka biurkowa, działająca również jako stacja dokująca, zapewnia łatwy dostęp do telefonu podczas jego ładowania, gdyż ma formę podstawki.

Czy ładowarki indukcyjne są wygodne w użytkowaniu i bezpieczne dla baterii?

Większość nowoczesnych smartfonów jest wyposażonych w opcję ładowania bezprzewodowego, zwanego także indukcyjnym. Prąd jest wówczas wytwarzany w cewce ładowarki i przesyłany bezprzewodowo do drugiej cewki znajdującej się w telefonie. Te dwa elementy nie muszą się ze sobą stykać bezpośrednio, dlatego ładowanie staje się indukcyjne i zupełnie bezprzewodowe, lecz tylko na pewną odległość, mianowicie około 1-2 cm, co stanowi grubość obudowy telefonu oraz obudowy ładowarki.

W 4GSM znajdziesz bezprzewodowe ładowarki do telefonu w kilku wariantach, różniących się głównie mocą. Modele słabsze ładują baterię nieco dłużej niż te szybkie, lecz zarazem wytwarzają mniej ciepła i praktycznie nie wpływają w żaden sposób na sprawność baterii. Wersje “FastCharge” umożliwiają znacznie szybsze naładowanie baterii, lecz w trakcie ładowania bateria generuje dość dużo ciepła, które może w pewnym stopniu nadwyrężyć baterię.

Zalety Powerbanków

Powerbank to bardzo pojemny i poręczny akumulator, który umożliwia ładowanie innych urządzeń skumulowaną energią. Oznacza to, że duży powerbank o pojemności wynoszącej np. 10 000 mAh jest w stanie dwukrotnie naładować telefon (wyłączając straty energii) o pojemności 5 000 mAh. W praktyce przekłada się to na możliwość wyjazdu w całkowicie ustronne miejsce bez prądu na kilka dni, gdyż do ładowania telefonu wystarczy nam w pełni załadowany powerbank oraz kabel.

pixel