Wyszukaj po ID produktu

Słuchawki

( ilość produktów: 412 )

Dobrej jakości słuchawki zapewniają prywatność, dobrą jakość dźwięku oraz niezwykły komfort. Umożliwiają słuchanie muzyki, czy dźwięku podczas oglądania filmu, a także rozmowę przez telefon. W naszym sklepie oferujemy między innymi tradycyjne, lecz zarazem sprawdzone, pewne i wygodne słuchawki przewodowe, a także nowoczesne i innowacyjne słuchawki bezprzewodowe. Oba warianty bardzo różnią się od siebie i sprawdzą się w konkretnych przypadkach, dlatego warto je poznać z bliska i dokładnie zapoznać się z ich opisem oraz funkcjonalnością. Wybierz spośród modeli nausznych, klasycznych słuchawek dousznych czy bardziej zaawansowanych, dokanałowych i oglądaj swoje ulubione filmy w nowej, lepszej jakości dźwięku. Zapewniamy ich doskonałą jakość oraz ponadczasowy design, który nigdy się nie znudzi.

Lepsze słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Kiedyś nie było większego problemu z wyborem modelu. Słuchawki do telefonu były przewodowe i tym samym zasilane bezpośrednio z gniazda jack 3,5 mm lub gniazda typowego dla danego producenta smartfonów po użyciu odpowiedniej przejściówki. Jednak wraz z nadejściem ery “bezprzewodowej”, producenci zastosowali technologię łączności bluetooth w najnowszej wersji, która charakteryzuje się dużym zasięgiem i bardzo wysoką jakością przesyłanego dźwięku. Teraz walka między tymi dwiema formami stała się bardzo wyrównana, a wybór konkretnego modelu zależy praktycznie wyłącznie od zasobności portfela oraz konkretnych wymagań. Warto poznać oba warianty z bliska i zdecydować o wyborze konkretnego modelu.

Charakterystyka i cechy słuchawek przewodowych

Słuchawki przewodowe są doskonale znane praktycznie każdej osobie mającej styczność z muzyką lub akcesoriami służącymi do odsłuchu. Dźwięk wygenerowany przez procesor telefonu wędruje wprost do portu, który przesyła go za pomocą cienkiego kabla do elementu odbiorczego - głośników umieszczonych wewnątrz danych słuchawek. Słuchawki przewodowe mają dzięki temu bardzo wiele zalet. Nie wymagają ładowania, a jakość przesyłanego dźwięku jest bardzo wysoka. Minusem jest jednak plątanina kabli oraz problem wypadania słuchawek z uszu wskutek zbyt dużej wagi kabla, który “wyciąga” je z uszu.

Na czym polegają słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki pozbawione przewodów są znacznie ciekawsze, lecz niestety nie są bez wad. Dźwięk generowany przez procesor telefonu jest przesyłany nie do portu, ale do wewnętrznego nadajnika bluetooth przesyłającego muzykę do ostatniego elementu, którym jest odbiornik bluetooth znajdujący się w słuchawkach bezprzewodowych. Co to oznacza dla użytkownika? Między innymi ogromną wygodę. Słuchawki bezprzewodowe nie wypadają z uszu ze względu na bardzo niską wagę, a użytkownik nie musi martwić się o plątaninę kabli i ich uszkodzenie. Minusem jest jednak potrzeba ładowania (nawet codziennie) oraz łatwość zgubienia pojedynczej słuchawki.

Jakie słuchawki wybrać słuchawki - nauszne czy douszne?

Najważniejszą kwestią podczas wyboru słuchawek jest ich forma. Duże, nauszne modele, głównie słuchawki gamingowe, zazwyczaj są ciężkie, lecz mają wysoką jakość przesyłanego dźwięku. Są jednak mało praktyczne ze względu na wielkość i sprawdzają się głównie w zaciszu domowym. Słuchawki “pchełki”, czyli douszne lub dokanałowe, są znacznie mniejsze i doskonale spełnią swoje zadanie wszędzie, gdzie się udamy. Niestety, mają jednak wady w postaci uczucia zmęczenia uszu oraz małych głośników, które nie są w stanie wygenerować dźwięku tak wysokiej jakości, jak modele nauszne.

pixel