Wyszukaj po ID produktu

iPhone 11 Pro Szkła hartowane

( ilość produktów: 49 )

Najnowszy smartfon amerykańskiej marki z logiem nadgryzionego jabłka został wyposażony w duży ekran OLED o rozdzielczości 5,8” w technologii Super Retina XDR. Jest to wyświetlacz o niezwykłej definicji i znakomitej kolorystyce, lecz jednocześnie przez fakt, iż zajmuje cały front smartfonu, jest także narażony na wiele uszkodzeń kosztownych w naprawie. Do najczęstszych należy zniszczenie ekranu wskutek stłuczenia podczas upadku, jak i głębokie rysy powstałe przez bliski kontakt z ziarnkiem piasku, których jest mnóstwo w naszych kieszeniach. Przed tego typu problemami chroni szkło hartowane iPhone 11 Pro. Ma twardość 9H, jest odporne na większość zarysowań, a także zapewnia skuteczne zabezpieczenie ekranu przed stłuczeniem. Co ciekawe, mimo tak wielu zalet szkła hartowane do iPhone 11 Pro są niewidoczne po właściwej instalacji i nie przeszkadzają podczas użytkowania smartfonu. Warto je poznać z bliska i wybrać model odpowiedni dla siebie.

Szkła hartowane do iPhone 11 Pro - budowa i technologia

Najważniejszą cechą szkła hartowanego do telefonu Apple jest jego twardość, która wynosi 9H w 10-stopniowej skali Mohsa. Co to oznacza? Iż można je zarysować jedynie materiałem twardszym niż szkło hartowane, a materiałem tym jest diament. W typowym życiu codziennym szansa na zarysowanie powierzchni ekranu jest zatem bardzo niewielka, a jeśli już się zdarzy, to szkło hartowane w przeciwieństwie do ekranu można w łatwy sposób zmienić na nowe. Kolejną zaletą tego rodzaju szkła jest również jego twardość, która chroni wyświetlacz także przed stłuczeniem. Energia kinetyczna wytworzona podczas uderzenia powierzchnią telefonu o podłoże rozchodzi się jedynie po szkle, wywołując jego pęknięcie, zaś nie przedostaje się pod jego spód. To oznacza, iż szkło hartowane iPhone 11 Pro zapewnia także zabezpieczenie smartfonu przed stłuczeniem ekranu, gdyż absorbuje całą energię.

Szkło hartowane czy folia zabezpieczająca?

Jeszcze kilka lat temu na rynku spotkało się jedynie folie zabezpieczające, a szkło hartowane jest ich bezpośrednim następcą. Folia zabezpieczająca miała bardzo niewiele zalet, gdyż chroniła wyświetlacz jedynie przed niewielkimi zarysowaniami. Cienka powierzchnia nie gwarantowała żadnej ochrony przed głębokimi rysami czy przed stłuczeniem, a przy tym przeszkadzała podczas codziennego użytkowania. Do największych wad należała zmiana jakości wyświetlanego obrazu, w tym rozmycie detali i przyciemnienie całości oraz fakt, iż folia zabezpieczająca miała powierzchnię, po której palec nie chciał się ślizgać. Ogromną wadą były również ogromne problemy z jej poprawnym naklejeniem. Folia jest miękka i tym samym pod spodem tworzyły się bąbelki i zagniecenia. Szkła hartowane są na tym polu zdecydowanie lepsze.

Dopasowanie szkła hartowanego iPhone 11 Pro do telefonów Apple

Szkła hartowane do iPhone 11 Pro są idealnie dopasowane do zewnętrznych wymiarów telefonu, dlatego nie odstają i nie powodują dyskomfortu podczas użytkowania. Źle dopasowane szkło hartowane nie chroni ekranu w należyty sposób i sprawia, że palec ciągle zatrzymuje się na odstających krawędziach, nowoczesne szkło hartowane do telefonów Apple nie ma już tej wady. Kolejną zaletą jest wykończenie boków. Są płynne i zaokrąglone, a tym samym także bezpieczne dla użytkownika. Już dziś zamów nowe szkła hartowane do telefonów Apple i chroń swój wyświetlacz przed czyhającymi zagrożeniami. Wymiana uszkodzonego ekranu jest bardzo kosztowna i nie każdy się jej podejmuje. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do zakupów w 4GSM.

    pixel