Wyszukaj po ID produktu

iPhone X Szkła hartowane

( ilość produktów: 47 )

Nowoczesne smartfony są drogie i nie inaczej jest z telefonem marki Apple. Mowa o modelu iPhone X, który skierował design smartfonów tej firmy na nowe tory. Nie dziwi zatem fakt, że był jednym z wówczas najkosztowniejszych telefonów dostępnych na rynku, co ma odzwierciedlenie między innymi w aktualnych cenach tych urządzeń. Dużą zasługę ma w tym wyświetlacz, który pierwszy raz w historii Apple został wykonany w technologii OLED. Tym samym warto go chronić wszelkimi sposobami. Szkła hartowane iPhone X są przeznaczone do zabezpieczenia ekranu przed uszkodzeniami mechanicznymi, które powstają wskutek typowego użytkowania telefonu. Szkła chronią front przed powstawaniem mniejszych czy większych rys, zmniejszają ryzyko rozbicia wyświetlacza o twardą podłogę, a także uniemożliwiają powstawanie pęknięć wskutek uderzenia telefonem o wystający kant stołu. Mimo tak wielu zalet, szkło hartowane iPhone X nie ma żadnych wad. Łatwo je nakleić, równie łatwo zdjąć, gdy sytuacja tego wymaga, a także jest niewyczuwalne po odpowiedniej aplikacji. Tym samym warto je poznać z bliska i zastosować na swoim telefonie już dziś.

Czy szkła hartowane iPhone X są dobrze wykonane?

Szkła hartowane iPhone X są precyzyjnie dopasowane do tego modelu telefonu, dlatego są praktycznie niewyczuwalne i niezauważalne natychmiast po naklejeniu. Wszelkie krawędzie są wyfrezowane pod właściwym kątem i nie ranią dłoni użytkownika, a także nie zatrzymują palca podczas gestów. Równie istotne są wszelkie otwory przeznaczone na kamerę, które w przypadku nowoczesnych szkieł hartowanych są dosłownie idealnie wykonane, tym samym nie zmieniają wyglądu zdjęć wykonywanych przednią kamerą, jak i jakości rozmów czy działania czujnika zbliżeniowego lub Face ID. Szkła hartowane do telefonu są także pokryte oleofobową powłoką, która zapewnia nieskazitelny wygląd każdego smartfonu, w tym także modelu X firmy Apple.

Cechy szkieł hartowanych iPhone X

W przypadku szkieł hartowanych zawsze najistotniejsze są ich funkcje ochronne, które w tym przypadku są warte szczególnej uwagi. Twardość szkła hartowanego wynosi 9H w skali Mohsa i przegrywa twardością jedynie z diamentem, tym samym tylko on jest w stanie wywołać na powierzchni szkła hartowanego prawdziwe i głębokie rysy. Cała reszta materiałów, takich jak metal, plastik czy inne tworzywa sztuczne, praktycznie nigdy nie są w stanie wywołać zarysowań na szkle hartowanym. Dzięki temu zachowujemy perfekcyjny wygląd wyświetlacza telefonu przez cały okres jego użytkowania.

Szkła hartowane iPhone X mają także zaletę w postaci zmniejszania skutków upadku telefonu. Podczas uderzenia smartfonem o podłogę, energia kinetyczna zazwyczaj znajduje ujście w najsłabszym ośrodku, którym z oczywistych względów jest właśnie telefon, co zazwyczaj kończy się pęknięciem wyświetlacza. Szkło hartowane iPhone X absorbuje całą energię i nie pozwala jej przedostać się do fabrycznego wyświetlacza

Szkło hartowane iPhone X czy folia zabezpieczająca?

Szkło hartowane do telefonów Apple ma wiele zalet, których nie mają folie zabezpieczające. Należy do nich między innymi ogromny poziom wytrzymałości oraz łatwość w naklejeniu bez powstawania uciążliwych pęcherzyków powietrza. Co więcej, szkła hartowane do telefonu nie zmieniają funkcji dotykowych, a także nie wpływają na jakość wyświetlanego obrazu czy detale lub kolory. Warto także wiedzieć, że folie zabezpieczające przeszkadzały podczas użytkowania telefonu, gdyż nie dawały odpowiedniego poślizgu dla palca, odwrotnie do szkła hartowanego, które jest całkowicie śliskie, a przy tym praktycznie w pełni przejrzyste.

    pixel