Wyszukaj po ID produktu

Ładowarki solarne do telefonów

( ilość produktów: 6 )

Ładowarki solarne umożliwią Ci ładowanie urządzeń, gdziekolwiek się znajdujesz. Nie wymagają podłączenia do prądu. W zależności od mocy służą do zasilania: telefonów, tabletów, power banków, smartwatchy, laptopów. W naszym sklepie 4GSM kupisz ładowarki solarne 80W, 200W i 160W. Poznaj całą naszą ofertę i ciesz się dostępem do energii elektrycznej bez względu na miejsce!

Ładowarki solarne

Ładowarki solarne to bezprzewodowe ładowarki, które są w stanie nie tylko zasilić baterię Twojego telefonu, ale także tablet, aparat, czy laptop. Zasilane są energią słoneczną, więc to odpowiedni gadżet dla osób pozostających dłużej bez dostępu do energii elektrycznej. Podczas dnia, kiedy świeci słońce, możesz naładować ładowarkę, a wieczorem podłączyć wybrane urządzenie. Ładowarki solarne działają poprzez pobieranie energii absorbowanej przez panele słoneczne i wykorzystywanie jej do ładowania baterii słonecznych. Panele słoneczne składają się z wielu ogniw słonecznych, które pochłania światło słoneczne i przekształca je w energię elektryczną. Baterie słoneczne przechowują energię wyprodukowaną przez panele słoneczne do późniejszego wykorzystania.

Nawet jeśli trafisz na pochmurny dzień, bez prażącego słońca, nie obawiaj się o brak łączności ze światem. Zachmurzenie lub krótkie dni zimowe zmniejszą wydajność paneli słonecznych, ale nie blokują całkowicie ładowania. Im większa powierzchnia panelu słonecznego, tym szybciej może pozyskiwać energię do naszej przenośnej ładowarki, która sprawdzi się podczas:

  • wycieczek campingowych,
  • imprez plenerowych,
  • pobytu pod namiotem,
  • wędrówek w góry.

Ładowarki solarne działają podobnie jak bateria akumulatora. Są podobne do sposobu przechowywania energii przez akumulator samochodowy, ponieważ kontroler ładowania słonecznego używa tylko potrzebnej energii. Pozostała moc zostaje przechowywana w banku ładowarki, gdzie czeka na ponowne wykorzystanie.

Ładowarki solarne dostępne na 4GSM

Ładowarki solarne 4GSM to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie do ładowania urządzeń mobilnych w podróży.

Na swojej powierzchni posiadają panele słoneczne, które podczas dnia, dzięki promieniom słonecznym, ładują baterię, która w dowolnym momencie może zasilić Twój telefon lub laptop. Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych o wysokiej sprawności konwersji te ładowarki umożliwiają wykorzystanie energii słonecznej do ładowania: smartfonów, tabletów, kamer sportowych, powerbanków, stacji zasilania i nawet laptopów.

Przykładem takiego produktu jest duża ładowarka solarna Choetech SC007. To przenośne źródło zasilania, które zapewni Ci dostęp do prądu, gdziekolwiek się znajdujesz. Wyposażona w efektywne panele słoneczne i różne złącza kompatybilne z większością urządzeń. Jest idealnym towarzyszem podczas wyjazdów kamperem, samochodem czy pod namiot. Złącza USB i USB-C posiadają technologie szybkiego ładowania Power Delivery i Quick Charge, umożliwiając znacznie szybsze ładowanie kompatybilnych urządzeń.

Najważniejsze zalety ładowarki solarnej:

  1. Ładowanie wielu sprzętów kempingowych: ładowarka solarna może ładować mocą do 80 W, co umożliwia zasilanie różnych urządzeń kempingowych, takich jak lampki turystyczne czy stacje zasilania. Zestaw zwykle zawiera kabel zasilający ze oraz przejściówki.

  2. Szybkie i efektywne ładowanie urządzeń mobilnych: Konwerter ładowarki solarnej ma trzy porty (USB C i 2 x USB) z technologiami szybkiego ładowania Power Delivery oraz Quick Charge, co zapewnia najszybsze ładowanie urządzeń.

  3. Doskonałe rozwiązanie na kemping czy wycieczkę pod namiot: Dzięki przemyślanej konstrukcji, ładowarkę można wygodnie postawić lub zawiesić, zapewniając optymalne wykorzystanie promieni słonecznych.

  4. Wydajność nawet w gorszych warunkach atmosferycznych: Wysokowydajne matryce paneli słonecznych mają sprawność konwersji na poziomie do 21-23,5%, co pozwala na przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną nawet w trudniejszych warunkach.

    pixel