Wyszukaj po ID produktu

Szkła hartowane i Folie ochronne do telefonów

( ilość produktów: 2640 )

Nowoczesne smartfony mają służyć użytkownikom jako osobiste i poręczne komputery, tym samym nie są już przeznaczone tylko i wyłącznie do dzwonienia i SMS-owania - są także narzędziem pracy, zabawy i nauki. Producenci wyposażają je w coraz większe ekrany o coraz wyższej rozdzielczości, na których doskonale widać każdą informację, detal oraz barwę. Łącząc tak dużą powierzchnię wyświetlacza i liczbę pikseli z bardzo delikatną szybką wyświetlacza, otrzymujemy element, który łatwo ulega uszkodzeniom i jest bardzo drogi. Upadek z wysokości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów może wywołać pęknięcia, ukruszenia i bardzo głębokie rysy, a wymiana tego elementu należy do czynności bardzo kosztownych. Właśnie dlatego powstały szkła hartowane i folie ochronne na telefon. Szkła są bardzo cienkie i zarazem niezwykle twarde, dlatego chronią wyświetlacz przed zarysowaniami podczas typowego użytkowania, a także w pewnym stopniu przed stłuczeniem wskutek upadku. Folie ochronne charakteryzują się perfekcyjnym dopasowaniem, znakomitą trwałością oraz precyzyjnym kształtem, które idealnie odzwierciedla sylwetkę danego smartfonu. Mocny klej nie pozostawia śladów po ściągnięciu, dzięki czemu można je bardzo szybko wymienić, a wycięcia na przyciski, aparat lub krzywizny smartfonu zapewniają perfekcyjne dopasowanie. W naszym sklepie 4GSM znajdziesz najlepsze szkła hartowane, między innymi do telefonów firm Apple, Samsung, Huawei oraz Xiaomi.

Szkła hartowane do telefonów - same zalety, minimum wad

Szkła hartowane na telefon charakteryzują się bardzo przemyślaną budową, a producenci doszli w ich produkcji dosłownie do perfekcji. Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym sposobem ochrony wyświetlaczy była tradycyjna folia samoprzylepna. Zabezpieczenie ekranu folią jest bardzo tanie, lecz nie stanowi ona odpowiedniej ochrony. Dlatego została szybko wyparta przez szkła hartowane na telefon. Do największych minusów folii należała łatwość jej zarysowania. Nawet miękki materiał, taki jak plastik lub drewno, potrafiły zostawić na niej bardzo głębokie rysy, które w większości przypadków przenikały aż do “chronionego” wyświetlacza. Ponadto, folie były na tyle miękkie, że nie stanowiły zabezpieczenia przed stłuczeniem po upadku, a elastyczny materiał był bardzo trudny we właściwym naklejaniu. Szkła hartowane na telefon nie mają żadnych wad tradycyjnych i lubianych niegdyś folii.

Najlepsza ochrona przed stłuczeniem i rysami: szkło hartowane

Szkła hartowane na telefon znakomicie chronią ekran przed dwiema największymi bolączkami każdego użytkownika smartfonu - rysami oraz stłuczeniem. Rysy to efekt eksploatacji telefonu i prędzej czy później pojawi się nawet na urządzeniu, które nosiliśmy zawsze w jednej kieszeni, bez innych przedmiotów. Niestety nawet jedno ziarenko piasku jest w stanie zniweczyć nasze starania i zarysować ekran. Podobnie jest ze stłuczeniem. Upadek z niewielkiej wysokości może skończyć się rozbiciem ekranu lub długim pęknięciem na całej jego długości.

Szkła hartowane są bardzo twarde - mają poziom 9 w 10-stopniowej skali twardości Mohsa, co oznacza, że można je zarysować jedynie ostrzem diamentowym. Co więcej, duża twardość uzyskana w procesie hartowania powoduje, że energia kinetyczna, powstała po uderzeniu smartfonem o twardą powierzchnię, rozchodzi się jedynie po szkle hartowanym i nie dociera do ekranu naszego telefonu. Tym samym szkła hartowane do telefonów chronią przed największymi problemami każdego użytkownika zaawansowanych urządzeń.

Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Montaż szkła hartowanego na telefon jest bardzo proste, lecz wymaga cierpliwości oraz metody prób i błędów. Proces ten najlepiej przeprowadzać po kąpieli w zaparowanej łazience. Wówczas wszelkie drobinki kurzu i włosów opadają w dół wraz z dużą wilgocią, przez co jesteśmy doskonale chronieni przed zakurzeniem ekranu i trudnościami w osiągnięciu satysfakcjonującego efektu. Po odklejeniu filmu na warstwie klejącej należy bardzo delikatnie dopasować szkło do wycięć smartfonu i nakleić, po czym dociskać od wnętrza szkła ruchem “wymiatającym” na zewnątrz. Dzięki temu usuniemy wszelkie pęcherzyki powietrza.

Folie ochronne na telefon - Charakterystyka

Producenci smartfonów starają się, aby to właśnie ich model natychmiast po premierze osiągnął duży, międzynarodowy sukces. Dlatego firmy wyposażają swoje telefony w wyświetlacze chronione między innymi utwardzanym szkłem Gorilla Glass. Mimo iż w zamierzeniu miało ono stanowić skuteczną ochronę przed rysami, to okazuje się, że nawet najmniejsze ziarenko piasku jest w stanie spowodować na ich powierzchni dużą, permanentną rysę. Jak się przed nimi chronić? Warto stosować folie ochronne na telefon, które zabezpieczają wyświetlacz głównie przed zarysowaniami, zadrapaniami, zmatowieniem oraz zabrudzeniem ekranu klejem, lakierami czy farbą. Mimo iż najpopularniejsze są teraz szkła hartowane, to w wielu przypadkach wybór folii ochronnej będzie nieco lepszy. Warto zatem przejrzeć wszystkie folie oferowane w naszym sklepie 4GSM i wybrać model pasujący do naszego smartfonu. Polecamy w szczególności egzemplarze przeznaczone do smartfonów Apple, Samsung, Huawei i Xiaomi, a także wielu innych producentów. Wszystkie są perfekcyjnie docięte i znakomicie leżą na każdym telefonie, przez co dosłownie spajają się z nim w jedną całość. Co to oznacza dla użytkownika? Wygodę, bezpieczeństwo i spokój ducha.

Kiedyś typowe folie ochronne na telefon były miękkie, słabo dopasowane i przy okazji zmieniały także jakość wyświetlanego obrazu. W praktyce oznaczało to brak jakichkolwiek zalet ich stosowania. Nie chroniły przed rysami i skutkami upadków, a przy tym irytowały swoją obecnością, gdyż zmieniały sposób interakcji użytkownika z telefonem - były bardziej matowe, a palec nie przesuwał się po nich swobodnie.

Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Folie przeszły metamorfozę i stały się twardsze i grubsze, a przy tym także bardziej elastyczne, dlatego lepiej odzwierciedlają także półokrągłe zakrzywienia każdego telefonu. Właśnie dzięki temu ich użytkowanie wyszło poza ochronę ekranu - są także szeroko stosowane również w ochronie całej obudowy. Dzięki precyzyjnemu docięciu przez producenta już na etapie produkcji idealnie pasują zarówno na tył, jak i na boki oraz dół i górę każdego smartfonu, więc mogą stanowić ochronę całego urządzenia.

Czy warto kupić Folię ochronną na telefon?

Klienci często noszą telefony bez jakichkolwiek pokrowców i dodatkowych etui. Jednak producenci wykorzystują do produkcji smartfonów materiały, które łatwo ulegają uszkodzeniom, takie jak szkło czy miękkie aluminium. W efekcie użytkownik jest pozostawiony przed faktem dokonanym - pozostaje mu albo ukrycie designu telefonu w etui, albo strach o powstawanie rys i zmatowień. Dlatego folia ochronna na telefon to niemal obligatoryjne akcesorium, które pozwoli uniknąć zarysowań i uszkodzeń ekranu.

Folie ochronne - ciekawe cechy

Folia ochronna jest dość łatwa w naklejeniu, lecz wymaga poświęcenia tej czynności nieco czasu. Warto sobie ją ułatwić, naklejając folię w łazience po kąpieli - wilgoć unosząca się w powietrzu spowoduje, że kurz oraz drobne zabrudzenia opadną na dół. Istotny jest także wybór odpowiedniego modelu danego producenta. Firmy produkujące folie ochronne na telefon dbają o ich coraz wyższą jakość i trwałość, dlatego w ofercie 4GSM znajdziemy zarówno “zwykłe” folie, jak i te bardzo zaawansowane technicznie. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę? Warto poznać między innymi twardość powierzchni, która może wynosić nawet 7H w przypadku modeli wyposażonych w powłokę ceramiczną. Niektóre warianty są również wyposażone w oznaczenia pozycjonujące (znacznie ułatwiają montaż) oraz technologię bezbąbelkową, która zapewnia perfekcyjny efekt po aplikacji.

pixel